SVOBODA - ELEKTRO

Cejl 76, 602 00 Brno
T.: 777 631 024

e-mail:info@svobodaelektro.cz

Jednotný čas, průmyslové hodiny, školní zvonění, hlavní řídící mateční hodiny, spínací hodiny, digitální hodiny podružné s měřením teploty, digitální hodiny s příjmem DCF a měřením teploty.
Sportovní časomíra, ukazatele skóre, stopky digitální i analogové do tělocvičen i bazénů, obchůzkové hodiny.
Soumrakové spínače, vyvolávací zařízení VZ2.
Optooddělovače OP6.32UNI, OP6.2/ČEPS.


Panely se zobrazením času a teploty pro plavecké bazény, vstupní halyPro zlepšení komfortu návštěvníků plaveckých bazénů a areálů vyrábíme různé panely se zobrazením času, data, teploty a popřípadě i s integrovanými stopkami (např. k tobogánu apod., více viz STOPKY). Ukázky panelů s displeji LED klasik, LED bodovýmielektromagnetickými EMGH.

Pro správnou volbu typu a výbavy panelu je třeba vyhodnotit jednoduchá základní kritéria:
- Jaké údaje se mají zobrazovat.
- Jakým způsobem je řízený čas.
- Typ prostředí z hlediska světelných podmínek (správná volba displeje).
- Typ prostředí z hlediska bezpečnosti provozu (konstrukce, krytí IP - okolní teplota, vlhkost, prašnost...).Zobrazované údaje

Základní údaje, které panely mohou zobrazovat jsou ČAS, DATUM, TEPLOTA VZDUCHU a TEPLOTA VODY. Možné je zobrazení teploty vody v jednotlivých bazénech. Většinou má každý zobrazovaný údaj svůj řádek displejů. Lze dodat provedení se střídavým zobrazením čas / datum nebo čas / teplota vzduchu na jednom řádku displejů.ČAS

Čas může být zobrazený ve formátu čtyřmístném HH:MM (hodiny:minuty) nebo šestimístném HH:MM:SS (hodiny:minuty:sekundy). Je důležité, zda je panel z hlediska řízení času „autonomní“ nebo „podružný“.

- Autonomní provedení je samostatné, nezávislé na okolních hodinách. V panelu je integrován řídící modul z hodin EDHa (více zde). Hodiny jsou řízené krystalovým oscilátorem. Přesnost chodu ±90 sec./rok při pokojové teplotě. Hodiny je možno doplnit přijímačem rádiového signálu DCF77. Pak je v případě úspěšného příjmu signálu přesnost chodu absolutní, udávaná vysílačem cca 1sec./1000000let a není nutno provést ruční změnu času při přechodu z letního na zimní a naopak.

- Podružné provedení je zapojeno do systému jednotného času řízeného z matečních hodin DSH3M, DSH3S nebo DSH3MS (více zde). V panelu je integrován řídící modul z hodin EDHp (řízení sériovým kanálem SK, více zde) nebo EDHpm (řízení minutovou linkou ML, více zde). Přesnost chodu je dána matečními hodinami.DATUM

- U autonomního provedení (viz výše) může být zobrazení data ve formátu čtyřmístném DD.MM (den.měsíc) nebo šestimístném DD.MM.RR (den.měsíc.rok).

- U podružného provedení (viz výše) může být zobrazení data ve formátu čtyřmístném DD.MM (den.měsíc) nebo šestimístném DD.MM.DT (den.měsíc.den v týdnu) nebo DD.MM.RR (den.měsíc.rok). EDHpm má možnost pouze DD.MM.DT.TEPLOTA

Teplota může být zobrazena v celých °C nebo v desetinách °C. Dále se rozlišuje na měření jen kladných teplot a na měření i záporných teplot (včetně znaménka –). Na začátku každého řádku je piktogram nebo nápis z bílé samolepící fólie, který naznačuje, co daný řádek zobrazuje. Nápisy °C jsou také z bílé samolepící fólie (znak °C lze dodat svítící z LED).

Celé °C jen kladné teploty (bez znaménka –):
Rozsah měření je 0 ÷ +60°C. Max. délka vedení k čidlu cca 30m. Používá se pro měření vnitřní teploty vzduchu nebo vody.

Celé °C i záporné teploty (se znaménkem –) :
Je doplněný znak – (mínus). Rozsah měření je –35°C ÷ +60°C. Max. délka vedení k čidlu cca 30m. Používá se pro měření venkovní teploty vzduchu.

Desetiny °C jen kladné teploty (bez znaménka –)
Rozsah měření je 0°C ÷ +40°C. Max. délka vedení k čidlu cca 50m. Používá se pro měření vnitřní teploty vzduchu nebo vody.

Desetiny °C i záporné teploty (se znaménkem –)
Rozsah zobrazení –35,0°C÷ 60,0°C. Max. délka vedení k čidlu cca 30m. Používá se pro měření venkovní teploty vzduchu.

Čidlo pro měření teploty vzduchu je umístěno v plastové krabičce na kabelu (standardní délka 3m).Čidlo je zalito v zaslepené nerezové trubičce D10mm s kabelem (standardní délka 3m). Trubička jde vsadit do vsuvky (T kusu) v potrubí se závitem G1/2“ a G3/4" (šroubení je v dodávce).Světelné podmínky – DISPLEJE

Výběr správných zobrazovacích prvků (typ displeje) záleží na světelných podmínkách v místě instalace panelu. Pro umístění panelu uvnitř budov a do hal, kde není vysoká intenzita osvětlení (nebo přímý dopad slunečního svitu) jsou vhodné displeje LED klasik. Pro instalaci panelu do venkovních prostor a do hal s vysokou intenzitou osvětlení a přímým dopadem slunečního svitu (např. bazén s velkou prosklenou jižní stěnou) jsou vhodné displeje LED bodové.

LED klasik

Každá číslice je supersvítivá LED sedmisegmentovka s přesnou kresbou čísla. Výška 57 a 100mm. Barva červená, zelená nebo modrá. Vhodné jen do vnitřních prostor (ne na sluníčkopřímé denní světlo).

Výška číslic / čitelnost: 57mm/23m, 100mm/40m
Pravidlo pro určení výšky číslovek: výška číslic v cm x 3 až 4 = čitelnost v metrech.

Označení např.: Panel ČAS 57/4_R + TEPLOTA 57/3_R + TEPLOTA 57/3_R EXT

xx/2= celé °C, xx/3= desetiny °C, R= rudá, Z= zelená, M= modrá, EXT= do venkovního prostředí (vyšší IP)

LED bodové

Jedná se o číslovku poskládanou ze samostatných supersvítivých LED diod s velkým vyzařovacím úhlem. Velký vyzařovací úhel je velmi důležitý pro snadnou čitelnost ze stran! Tyto bodové LED displeje mohou být jednořadé nebo dvouřadé. Jednořadé mají výšku 80 a 180mm, číslice mají tenkou kresbu. Dvouřadé mají výšku 100 a 190mm, číslice mají silnější kresbu (jsou tlustší). Barva červená, žlutá, zelená, modrá, oranžová, bílá. Vhodné do vnitřních i venkovních prostor na přímé denní světlo.

Výška číslic / čitelnost: 80mm/32m, 100mm/40m, 180mm/70m, 190mm/80m
Pravidlo pro určení výšky číslovek: výška číslic v cm x 3 až 4 = čitelnost v metrech.

Označení např. Panel ČAS 80b/4_Z + TEPLOTA 80b/3_Z + TEPLOTA 80b/3_Z

xx/2= celé °C, xx/3= desetiny °C, R= rudá, Z= zelená, Ž= žlutá, M= modrá, O= oranžová, B= bílá, EXT= do venkovního prostředí (vyšší IP)Konstrukce panelu dle umístění

Další parametr pro správný výběr typu panelu je jeho umístění z hlediska vlhkosti a okolní teploty. Interiérový panel může být v normálních klimatických podmínkách uvnitř budovy. Vždy, když je třeba panel umístit do vlhkého (prašného) nebo venkovního prostředí, je třeba, aby byl panel v „exteriérovém“ _EXT provedení (vyšší krytí IP, schopnost provozu v nízkých teplotách).

Krabička pro jednořádkové teploměry do interiéru je kovová s práškovým černým nástřikem. Montáž na stěnu.

Krabička pro víceřádkové panely, pro teploměry a panely do venkovního prostředí (_EXT) je kovová (eloxované Al profily) s černým nástřikem nebo na přání v barvě dle vzorníku RAL. Nástřik práškovou metodou. Čelní strana je tvořena tmavým plexisklem s bílým potiskem. Napájení bezpečným napětím ze samostatného napáječe, zdroj je součástí dodávky a ceny. Zdroj není určený do vlhkého a venkovního prostředí. Po domluvě lze udělat napájení 230V~. Montáž panelu na zeď. Pro snazší montáž je v dodávce (a ceně) plocháčový rám s povrchovou úpravou Zn + práškový nástřik, který se připevní na stěnu a na něj se panel pověsí. Oboustranné panely jsou dodávány se stropním závěsem dle domluvy. Panely v provedení _EXT mají krytí IP53 (nebo IP54).

Nahoru.

Ukázky panelů
Displeje LED klasik
(nejsou vhodné na sluníčko)

Teploměr TEPL 57/3_R_EXT
vzduch desetiny °C,
rozsah měření +10°C ÷ +40°C

Exteriérové provedení do bazénu, ne na sluníčko.

AQ BEROUN

Teploměr TEPL –57/2_R_EXT
vzduch celé °C i záporné teploty,
rozsah měření –35°C ÷ +60°C

Exteriérové provedení, ne na sluníčko.

Teploměr TEPL–57/2_Z
vzduch celé °C i záporné teploty,
rozsah měření –35°C ÷ +60°C

Interiérové provedení.

Teploměr TEPL–57/2_R
vzduch celé °C i záporné teploty,
rozsah měření –35°C ÷ +60°C

Interiérové provedení.

TEPLOTA –57/2/2_Z a ČAS EDHa57/6/2_R
Teplota celé °C i záporné teploty, čas HH:MM:SS

Interiérové provedení.

HZS CHEB
Alarmy Dvořák

Panel ČAS/DATUM/TEPLOTA 57mm

Interiérové provedení.

Panel_EXT
ČAS 57/6_R
TEPLOTA VZDUCH 57/3_R
TEPLOTA VODA 57/3_R

Exteriérové provedení do bazénu, ne na sluníčko.

OÚ KOHOUTOVICE

Panel interiérový
ČAS 57/6_R
TEPLOTA VZDUCH 57/4_Z
POPLACH (stopky) 57/4_R

Interiérové provedení.

HZS SOKOLOV
Alarmy Dvořák