SVOBODA - ELEKTRO

Cejl 76, 602 00 Brno
T.: 777 631 024

e-mail:info@svobodaelektro.cz

Jednotný čas, průmyslové hodiny, školní zvonění, hlavní řídící mateční hodiny, spínací hodiny, digitální hodiny podružné s měřením teploty, digitální hodiny s příjmem DCF a měřením teploty.
Sportovní časomíra, ukazatele skóre, stopky digitální i analogové do tělocvičen i bazénů, obchůzkové hodiny.
Soumrakové spínače, vyvolávací zařízení VZ2.
Optooddělovače OP6.32UNI, OP6.2/ČEPS.


Vyvolávací zařízení VZ2

Vyvolávací zařízení VZ2 má široké použití, např. v ordinacích, veřejných prostorách, kostelech, na úřadech, ve spedicích a všude tam, kde je potřeba informovat nebo organizovat klienty pomocí číselných údajů (pořadí volaného klienta, výběr písně ze zpěvníku, brána, ke které má kamion najet apod.).


Vyvolávací zařízení je systém skládající se z ovladače VZ2 a velkoplošného číselného čtyřmístného displeje EDHvz. Na ovladači obsluha navolí číslo, které odešle do displeje, na němž se toto číslo zobrazí (zabliká a zůstane trvale zobrazeno). Standardně je vyvolávací zařízení čtyřmístné a je určeno do provozu v interiéru. Lze dodat šestimístnou variantu a provedení displejů do venkovních prostor.


Základní sestava vyvolávacího zařízení je jeden ovladač VZ2 a jeden displej EDHvz. Na jeden ovladač VZ2 lze připojit více displejů EDHvz (každý může mít jinou výšku a barvu číslic), které zobrazují shodné údaje. Na přání je možná i varianta více ovladačů, které řídí jeden nebo více displejů zobrazujících opět stejné údaje. Komunikace je po kabelovém vedení.


Ovladač VZ2 je velikosti větší kalkulačky. Má čtyřřádkový LED displej červené barvy (výška 14mm) a tlačítkovou klávesnici. Ovladač je v plastové šedé krabičce se skosením usnadňujícím ovládání. Ovladač je napájen adaptérem (součástí dodávky). Ovladač je chráněn proti přepólování napájecího napětí. Komunikace z ovladače do displeje je po dvou vodičích sériovým kanálem (napětí cca 5V). Výstup sériového kanálu je chráněn proti zkratu na vedení. Délka vedení může být cca 200m (na přání lze i 1000m a více). Na vedení nejsou kladeny žádné speciální požadavky z hlediska přenosových vlastností (doporučený typ např. SYKFY 2x0,5). Lze dodat redukce k použití plochých telefonních kabelů (SPRM) s „faxovými kostkami“ RJ. Vedení lze libovolně větvit.


Displej EDHvz (velkoplošný zobrazovač) zobrazuje to, co se do něj pošle z ovladače. Má čtyři číslice z LED sedmisegmentových číslovek, standardně červené (lze i zelené a modré) barvy v supersvítivém provedení. Výška číslic je 57, 100 nebo 180mm. Na přání lze dodat bodové LED displeje jiných barev a velikostí poskládaných ze samostatných vysoce svítivých LED diod s velkým vyzařovacím úhlem (vhodné do venkovních prostor). Displej EDHvz je standardně v kovové krabičce s černým práškovým nástřikem. Čelní strana je z plexiskla (lze dodat i matný povrch plexi – zmenšení odrazů okolního světla). Montáž standardně na stěnu (lze dodat držák do rohu, s náklonem apod.). Vstupní obvody EDHvz jsou galvanicky odděleny od ostatní elektroniky. Nezáleží na polaritě vodičů sériového kanálu z ovladače. Napájení 230V/50Hz, lze dodat variantu s napájením bezpečným napětím.


Ovladač VZ2:

Displej EDHvz57/4:

Zapojení základní sestavy VZ2:

Zapojení VZ2 s více displeji:

Nahoru.


Domů.

Ceník ke stažení

Ceník.pdf


SVOBODA ELEKTRO, Cejl 76, 602 00 Brno, T.: 777 631 024